Singer Jazz Festival – koncert: REUT RIVKA |IL| & IZABELLA EFFENBERG |PL/DE|

„Jazz meets Barok” | „Vibrafon meets Vocal”

Reut Rivka (wokal) & Izabella Effenberg (wibrafon)  to duet o niezwykłym uroku – subtelne spotkanie sopranu z delikatnym wibrafonem i niezwykłym instrumentem array mbira (wielka kalimba). Artystki poszukują pomostu między dwoma muzycznymi kierunkami, w których improwizacja gra bardzo ważną rolę (barok i jazz) a także własnego świata dźwięków, wzajemnej inspiracji oraz komunikacji pomiędzy głosem a instrumentem. Podczas koncertu zaprezentują utwory z ostatnich płyt Izabelli pt. „Cuentame“, „Iza” i „Crystal silence“ oraz aranżacje utworów z klasycznego repertuaru Reut Rivki. 

Reut Rivka Shabi pochodzi z Jerozolimy, jest sopranistką barokową i operową, bardzo wszechstronną śpiewaczką, która często gości w niecodziennych projektach, także na polskiej scenie. Jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Hadze i Jerozolimskiej Akademii Muzycznej. Od niedawna współpracuje z Izraelską Operą Narodową w Tel Awiwie, jednak koncertuje i nagrywa utwory niemal na całym świecie. Jedną z jej wyjątkowych umiejętności jest improwizacja wokalna – artystka opracowała niezwykłą technikę pisania piosenek w czasie rzeczywistym. Jej piękny głos, dar poezji i wyczucie wielu stylów muzycznych sprawiają, że ​​jej koncerty stają się hipnotyzującym wydarzeniem, podnoszącym gatunek wokalnej improwizacji do nowego poziomu. Tym razem jej wyjątkowy głos zostanie zaprezentowany w projekcie z wibrafonistką.
Izabella Effenberg na stałe mieszka w bawarskiej Norymberdze. Jest pierwszą Polką, która zdecydowała się studiować wibrafon jazzowy i poświęciła się grze na tym instrumencie. Należy do niewielu kobiet na świecie czynnie praktykujących jazzowy wibrafon oraz tak niespotykane instrumenty, jak array mbira czy szklana harfa.W 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Miasta Norymbergii za dokonania artystyczne. Od 2014 r. organizuje festiwal wibrafonowy „Vibraphonissimo“ w Norymberdze i dzięki jej inicjatywie powstało tam stowarzyszenie o tej samej nazwie. Jest beneficjentką wielu znaczących nagród, stypendiów i dotacji za działalność muzyczną. Płyta „Iza” znalazła się w 2017 r. na trzeciej pozycji The 38th Annual Jazz Station Awards / The Best Jazz of 2016 w kategorii Vibes/Marimba.

 


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana | 40 PLN| szczegóły TUTAJ

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38