Koncert: RETRO ORCHESTRA | „Mieczysław Fogg – co nam zostało z tamtych lat”

 

Wystąpią: Aleksandra Wylężek (wokal), Piotr Kędziorek (wokal), Radosław Mysłek (instrumenty perkusyjne), Piotr Kopietz (akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne)

Artyści „Retro Orchestra” zaprezentują najpiękniejsze piosenki z  repertuaru jednego z czołowych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych i popularnych przebojów, a ponadto ciekawy i kameralny skład zespołu sprawią, że „wspomnienia z tamtych lat” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.

W programie koncertu m.in.: Jesienne róże, W małym kinie, To ostatnia niedziela, Bo to się zwykle tak zaczyna, Tango milonga, Już taki jestem zimny drań, Co nam zostało z tych lat. Całość zwieńczona ciekawą narracją.

 

 Aleksandra Wylężek – wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydział wokalno-aktorski oraz PSM w Bytomiu, klasa fletu poprzecznego. Swoje zainteresowania koncentruje zarówno na teatrze jak i muzyce, a najbliższa jej sercu jest piosenka poetycka. Brała udział w licznych koncertach, w tym m.in. poświęconych takim twórcom jak: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Włodzimierz Wysocki. U boku wielu wybitnych artystów śpiewała m.in. w Sopockiej Operze Leśnej w Zielono Górskim Amfiteatrze oraz w szeregu innych miejscach na muzycznej mapie Polski. Jest laureatką oraz zdobywczynią nagród na kilkunastu festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej.
Piotr Kędziorek – baryton. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali ponadto pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w wykonywaniu oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.
Radosław Mysłek – perkusista. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową oraz etniczną. Koncertował i nagrywał muzykę z takimi znakomitościami jak: Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk czy Krzesimir Dębski. Jako muzyk sesyjny koncertował i nadal koncertuje z zespołami oraz solistami, w tym m.in.: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kwadrofonik, Grzeczni Chłopcy czy „Retro Orchestra” oraz Marcin Masecki, Jimek, DODA.  Jest laureatem kilkunastu konkursów jazzowych i perkusyjnych.
Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na bandoneonie oraz na francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu konkursów i festiwali muzycznych, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą kilkunastu projektów muzycznych, występuje też m.in. w: „Gang Tango”, „Orkiestra Adria”, Gerard Edery Trio czy New Tango Bridge – Kraków. Koncertuje jako solista z  towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych, nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, radia i telewizji.

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp po potwierdzeniu obecności, miejsca nie są numerowane. Zapisy od 4 sierpnia na: biurofestiwalowe@shalom.org.pl lub tel. 575 292 496, 731 617 015 – wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym, ul. Senatorska 35

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content