Festiwal Warszawa Singera w dzielnicach Warszawy: Włochy


 

Koncert: „Kochany mój Bełz” | Iza Połońska i Leszek Kołodziejski

Wokalistka Iza Połońska oraz akordeonista i aranżer Leszek Kołodziejski od kilku lat wspólnie realizują projekty symfoniczne, w których do tej pory zaprezentowali piosenki: Osieckiej, Młynarskiego, Przybory i Wasowskiego. Podczas XVI Festiwalu Warszawa Singera ten niezwykle twórczy i utalentowany duet artystyczny usłyszymy w repertuarze inspirowanym piosenkami żydowskimi.

 

Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez: Teresę Żylis-Gara, Toma Karuse, Ingrid Kremling i Annę Serafińską. W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje też współpraca (jeszcze podczas studiów) z łódzkim kompozytorem Piotrem Hertlem.

W latach 2003 – 2009 intensywnie koncertowała w Europie: Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech. Ostatnie 2 lata wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektem POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, współtworzonym z Leszkiem Kołodziejskim. W styczniu 2019 roku miał premierę ich kolejny wspólny projekt –MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, a 9 maja w Narodowym Forum Muzyki miała miejsce premiera najnowszej płyty Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, PEJZAŻ BEZ CIEBIE z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Największą inspiracją artystyczną Izy Połomskiej pozostaje niezmiennie jej mąż Dominik Połoński, wybitny polski wiolonczelista, którego hasło „wyobraźnia tworzy rzeczywistość” nieprzerwanie kształtuje jej życie artystyczne i prywatne.

 

Leszek Kołodziejski – akordeonista, solista i kameralista, aranżer, muzyk sesyjny. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych w kategoriach solowych jak i kameralnych. W dorobku posiada nagrania płytowe z muzyką kompozytorów polskich. Występował podczas Festiwalu Warszawska Jesień, Fiesta della Musica w Rzymie, Spring Voices w Moskwie, Jesiennego Festiwalu Muzycznego w Czechowicach-Dziedzicach „Alkagran”, Festiwalu Muzyki Kameralnej Kwartet Śląski i jego goście w Katowicach, Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, Sesji „Musica Moderna” w Łodzi i wielu innych.

Istotnym elementem jego drogi zawodowej jest improwizacja. Wielokrotnie brał udział w projektach multimedialnych, teatralnych z muzyką improwizowaną na żywo. Od kilku lat współpracuje z Izą Połońską, z którą realizuje projekty symfoniczne polskich piosenek, pisząc aranżacje na orkiestry symfoniczne i na zespoły kameralne. Jednocześnie sam wykonuje partię akordeonu. 

 


Artystyczny Dom Animacji ADA, ul. Księdza Juliana Chrościckiego 14

Wstęp wolny


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Radę i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz Dom Kultury „Włochy” – Artystyczny Dom Animacji ADA

     


fot. Marzena Hans

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38