Festiwal Warszawa Singera w dzielnicach Warszawy: Wawer


Koncert: „Bajgelman/Dylan” | Ola Bilińska | Łukasz Lach

Niezwykły, dwuczęściowy koncert, którego bohaterami są dwaj wielcy żydowscy kompozytorzy. Dzieli ich cała epoka, łączy wyjątkowy talent, pasja i poszukiwanie prawd uniwersalnych.

Dawid Bajgelman – barwna i ważna postać w muzycznym świecie polskiego międzywojnia i lat wojny. Muzyk, kompozytor, dyrygent. Komponował muzykę teatralną i kabaretową, kierował wieloma orkiestrami, pisał i nagrywał popularne szlagiery, ale w pamięci pozostanie przede wszystkim jako autor przejmujących muzycznych opowieści z Czasów Zagłady – piosenek, które powstały w getcie.

Zjawiskowy projekt wypełniony kompozycjami Dawida Bajgelmana przygotowała mistrzyni w tworzeniu lirycznych nastrojów, intrygująca wokalistka Ola Bilińska. Towarzyszy jej kwartet znakomitych instrumentalistów: Edyta Czerniewicz – wiolonczela, Kasia Kołbowska (harfa), Julia Ziętek (skrzypce) i Sebastian Witkowski (gitara basowa, syntezatory).

Łukasz Lach, wybitny muzyk, wokalista i kompozytor, lider legendarnej łódzkiej formacji L.Stadt od zawsze był zafascynowany piosenkami wielkiego Boba Dylana. Postrzegał go jako swojego duchowego i muzycznego przewodnika, a osobisty kontakt z Mistrzem ułożył mu sporą część artystycznego życia. Do projektu „Lach śpiewa Dylana” wybrał Łukasz piosenki, które śpiewał od zawsze, które na przestrzeni lat „zaadaptował jako własne”

I to się czuje od pierwszego dźwięku. Dylan przefiltrowany przez niezwykłą wrażliwość muzyczną Łukasza jest do bólu osobisty, momentami intymny i pełen prawdy. „Lach śpiewa Dylana” to dzieło kompletne, nieoczywiste i wyjątkowo piękne. Łukaszowi Lachowi śpiewającemu i grającemu na pianinie i gitarze towarzyszy Adam Lewartowski na gitarze i cigarboxie. [Miron Zajfert]


Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a

Bilety w cenie 20 PLN do nabycia w kasie Wawerskiego Centrum Kultury lub online : www.wck-wawer.pl, tel. 22 443 70 73


Impreza towarzysząca zorganizowana we współpracy Wawerskim Centrum Kultury i Urzędem Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy


Ola Bilińska– fot. Dariusz Gackowski, Łukasz Lach – fot. Magdalena Michalak

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38