Ładowanie Wydarzenia

„Zdarzyło się wczoraj” – warsztaty dla dzieci w Centrum Kultury Jidysz

8 listopada 2015 - 8 listopada 2015

W imieniu Centrum Kultury Jidysz zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat. Warsztaty odbędą się 8 listopada 2015 (niedziela), o godz. 11.00 w siedzibie CKJ przy ul. Andersa 15 w Warszawie.

Prowadzenie: Anna Pietruszka-Dróżdż i Patrycja Dołowy z  Fundacji MaMa

Komu? Komu? Najświeższe wieści! – może właśnie tak wykrzykiwał uliczny sprzedawca gazet w przedwojennej stolicy. A że wtedy w Warszawie co trzecia osoba znała język jidysz, więc oczywiście w tym języku wychodziła część gazet.

Nie było telewizji i wiele osób chcąc dowiedzieć się ważnych rzeczy, sięgała codziennie po prasę. Pewnie po tym, jak wszystkie artykuły zostały przeczytane, gazeta lądowała w koszu na śmieci. Na szczęście nie każda. Dziś, przeglądając stare magazyny znajdziemy w nich mnóstwo ciekawych informacji, które wiele mówią o dawnym życiu mieszkańców naszego miasta.

Na warsztatach udamy się do pewnego zapomnianego kramu, by odnaleźć tam zakurzone gazety z dawnych lat. Czy uda nam się nadać nowe życie starym newsom? Sprawdzimy to! Ze starych ogłoszeń, artykułów i ilustracji złożymy nową gazetę. Bardzo aktualną. Dodamy szczyptę własnych rysunków i słów. Sprawdzimy jak historie kołem się toczą i jak rzeczy pozornie błahe, mogą stać się ważne. Razem z dziećmi oddamy starą/nową gazetę do druku. A rodziców zaprosimy do lektury!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod adresem: jidysz@shalom.org.pl

 

Warsztaty współfinansowane przez Ministra Administracji i Cyfryzacji

Szczegóły

Data:
8 listopada 2015
Czas:
11:00
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera