Ładowanie Wydarzenia

Nowy semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego!

8 września 2018 - 28 września 201

[:pl]

Żydowski Uniwersytet Otwarty to 70 godzin akademickich zajęć uzupełnionych o spotkania z ważnymi postaciami, dyskusje, pokazy filmów oraz wizyty w instytucjach kultury i spacery tematyczne. Temat przewodni semestru zimowego 2018/2019: Etnografia żydowska.

W nadchodzącym semestrze tematem przewodnim zajęć będą zbliżenia i punkty przecięcia antropologii i studiów żydowskich. Przyjrzymy się zarówno folklorowi żydowskiemu w badaniach muzyki, wierzeń czy historii ludowych, jak i obrazowi życia żydowskiego w tradycyjnych kulturach sąsiednich oraz w kulturze współczesnej. Poznamy biografie badaczek i badaczy zajmujących się kulturą żydowską, a także tradycje żydowskiej etnografii i jej wielorakie związki z etnografią polską.

Wśród wykładowców między innymi: dr Alina Cała, mgr Bella Szwarcman-Czarnota, dr Ewa Klekot, dr Olga Linkiewicz, dr Joanna Ostrowska.

Wykład inaugurujący wygłosi prof. dr hab. Joanna Tokarska-Bakir.

Na zgłoszenia czekamy do 28 września 2018 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc.

Wykłady odbywają się w Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 w środy oraz wybrane poniedziałki w godzinach 17.30-20.30. Początek semestru: 2 października.

Zajęcia odbywają się pod patronatem rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci UW regularnie uczęszczający na zajęcia po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Więcej informacji na stronie: http://jidyszland.pl/zuo/

Prowadzimy nabór do grup lektoratowych hebrajskiego i jidysz on-line!

Kursy języka jidysz prowadzone są na trzech poziomach zaawansowania w Warszawie i w Łodzi. Co roku można zapisać się do grupy początkującej lub kontynuować naukę na wyższym poziomie. Studenci pracują na materiałach przygotowanych przez lektorów.

Zainteresowanych udziałem w lektoratach organizowanych w Warszawie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: ckj@jidysz.org.pl ze wskazaniem poziomu, na który chcą się Państwo zapisać.

Jidysz on-line to niepowtarzalna okazja dla wszystkich tych, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Poziom grupy będzie zależał od zgłoszeń, docelowo poszukujemy osób, które znają już przynajmniej alfabet. Lekcje odbywać będą się poprzez interaktywną platformę Google Hangouts.

Lektoraty języka hebrajskiego prowadzi Regina Gromacka, która jest wieloletnią lektorką języka hebrajskiego w Instytucie Historycznym UW, oraz doświadczoną i cenioną przez studentów nauczycielką. Wszystkie chętne osoby, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: ckj@jidysz.org.pl ze wskazaniem poziomu, na który chcą się Państwo zapisać.

Osoby, które już uczestniczyły w zajęciach, również prosimy o wypełnienie ankiet! Dziękujemy!

Szczegóły na stronie http://jidyszland.pl/lektoraty-jidysz/

[:]

Szczegóły

Start:
8 września 2018@08:00
Koniec:
28 września 2018@17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera