Ładowanie Wydarzenia

XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

-

Zakończyło się jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń kulturalnych stolicy. Pełne muzyki – klezmerskiej, jazzowej, folkowej, muzyki świata – we współczesnym brzmieniu, ale w dużej mierze inspirowanej tradycyjną muzyką żydowską. Na scenach festiwalowych gościły wyśmienite spektakle, w tym te dla najmłodszych widzów, rewie kabaretowe i artyści – przybliżający swoje dzieła literackie, opowiadający o swojej twórczości muzycznej i nie tylko. Wśród prezentowanych w tym roku sztuk wizualnych królowała fotografia. Nie zabrakło też wykładów, spacerów i spotkań, podczas których rozmawiano o historii i tradycji, ale też o teraźniejszości Żydów: Polski, Warszawy, świata – słowem, było kolorowo i międzynarodowo.

Tegoroczna edycja festiwalu obejmowała blisko 200 wydarzeń festiwalowych i imprez towarzyszących organizowanych przez naszych partnerów. W Warszawie na Placu Grzybowskim i ulicy Próżnej, na dwóch scenach Teatru Żydowskiego i w Teatrze Kwadrat, w Synagodze im. Nożyków, Centrum Kultury Jidysz, Austriackim Forum Kultury. Wydarzenia wpisane do programu festiwalu odbywały się też w takich miejscach jak Kino Iluzjon, Akademia Sztuk Pięknych, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum POLIN czy Menora InfoPunkt. Po raz pierwszy gościliśmy też m.in. w ośrodkach kultury w kilku „nowych” dzielnicach Warszawy: Bielanach, Pradze-Południe i Pradze-Północ, Ursusie, Wawrze i Włochach. Sięgając do historii patrona Festiwalu, I.B. Singera po raz kolejny gościliśmy też w miejscowościach związanych z jego życiem – Biłgoraju, Leoncinie i Radzyminie. Pamiętając, że Festiwal Warszawa Singera to nie tylko święto kultury i tradycji, wystawą „I ciągle widzę ich twarze…”, włączyliśmy się w obchody upamiętnienia 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto w Łodzi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej edycji Festiwalu Warszawa Singera, w której prezentujemy tylko część wydarzeń – już wkrótce zaprosimy na szczegółowe relacje przybliżające różne odsłony Festiwalu – koncertową i teatralną, ale również te bardziej kameralne.

 


24 sierpnia – sobota


25 sierpnia – niedziela


26 sierpnia – poniedziałek


27 sierpnia – wtorek


28 sierpnia – środa


29 sierpnia – czwartek


30 sierpnia – piątek


31 sierpnia – sobota


1 września – niedziela


Fot. Franciszek Drażba, Grzegorz Kołacz, Janusz Paliwoda, Agnieszka Prawdzic

Szczegóły

Data:
2 września 2019
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content