Ładowanie Wydarzenia

Wtorek z Singerem – festiwalu dzień czwarty

25 sierpnia 2015 - 25 sierpnia 2015

Wśród kilkunastu imprez, które odbyły się w czasie czwartego dnia festiwalu były koncerty, wystawy, warsztaty, wykłady i spotkania. Na mapie festiwalowej znalazły się tego dnia m.in. Żydowski Instytut Historyczny, Teatr Żydowski, Austriackie Forum Kultury, Biały Budynek obok Synagogi im. Nożyków, Centrum im. Mojżesza Schorra, klub festiwalowy Pardon, To Tu, Budynek Cosmopolitan, Klub Mamele czy lokal Próżna-Hoiz.

Pierwszą z imprez tego dnia były warsztaty kulinarne „Zapachy i smaki kuchni żydowskiej” poprowadzone przez Etel Szyc i Hannę Kossowską w restauracji Mercato. Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli nie tylko spróbować tradycyjnych potraw, ale i posłuchać o świętach żydowskich, zasadach koszerności i innych tajnikach kuchni żydowskiej.

Niedługo potem na Scenie na piętrze Teatru Żydowskiego odbyło się czytanie performatywne sztuki Savyon Liebrecht pt. „Sonia Muszkat”, wyreżyserowane przez Krzysztofa Popiołka. W czytaniu wystąpili aktorzy Teatru Żydowskiego: Małgorzata Majewska, Joanna Przybyłowska, Barbara Szeliga, Piotr Wiszniowski.

W tym samym czasie w Austriackim Forum Kultury, w koncercie fortepianowym poświęconym Ellen Epstein, słynnej, urodzonej we Wrocławiu pianistce wystąpiła Senki Brankovic z Austrii.

W ramach wtorkowego spotkania Klubu Miłośników Kultury Żydowskiej odbył się wykład Renaty Piątkowskiej pt. „Artyści-Żydzi z Polski w Berlinie – sukcesy i rozczarowania”.

Wieczór opanowały klimaty muzyczne, w trzech całkowicie różnych stylach.
Na dużej scenie Teatru Żydowskiego ze wspaniałym koncertem wystąpił jeden z najoryginalniejszych i najlepszych polskich wokalistów, pianista i kompozytor Grzegorz Turnau.

Niepowtarzalne wrażenia zapewnił uczestnikom koncertu specjalnego w budynku Cosmopolitan „książę muzyki kosher-gospel” Joshua Nelson.

 

W Pardon, To Tu odbył się kolejny z koncertów jazzowych, odbywających się w ramach Singer Jazz Festival. Tym razem z izraelskim saksofonistą Albertem Begerem wystąpiła ELMA – odkrycie polskiej wokalistyki jazzowej ostatnich lat.

Fot. Marta Kuśmierz, Renata Zawadzka-Ben Dor, Janusz Paliwoda

Szczegóły

Data:
25 sierpnia 2015
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera