Ładowanie Wydarzenia

„Singer’s New York” – pierwsza nowojorska odsłona Festiwalu Warszawa Singera

15 listopada 2014 - 20 listopada 2014

Zakończył się „Singer’s New York”. Głównym wydarzeniem odbywającej się w dniach 15-20 listopada 2014 roku nowojorskiej części Festiwalu Warszawa Singera był Koncert Galowy w Jewish Heritage Museum na dolnym Manhattanie. Wystąpili w nim aktorzy Teatru Żydowskiego z towarzyszeniem nowojorskich muzyków – m. in. Franka Londona, Michaela Winograda i Zalmena Mlotka.

W Jewish Heritage Museum zaprezentowana została także wystawa „I ciągle widzę ich twarze”, prezentowana już w ponad 50 muzeach na całym świecie.

W programie Singer’s New York nie mogło zabraknąć prozy patrona festiwalu. W księgarni Barnes & Noble Upper West Side zorganizowano czytanie dla dzieci i młodzieży opowiadań dla dzieci I. B. Singera, w tym amerykańskiego wydania „Zlateh the Goat & Other Stories”.

Amerykańską edycję Festiwalu Warszawa Singera poprzedzało tournée Teatru Żydowskiego, które rozpoczęło się od występu w Julio Castillo Theater w Meksyku, gdzie artyści zaprezentowali spektakl „Bonjour Monsieur Chagall” w reż. Szymona Szurmieja i Gołdy Tencer. Kolejnymi punktami na trasie teatru były: Wilshire Ebell Theatre w Los Angeles, Scottish Rite Masonic Center w San Francisco, John Hancock Hall w Bostonie oraz Master Theatre w Nowym Jorku, gdzie artyści wykonali barwne widowisko muzyczne „Mazl Tov” w reż. Gołdy Tencer. Za każdym razem sale przekraczające 1000 miejsc wypełnione były do ostatniego miejsca, a publiczność entuzjastycznie reagowała na przedwojenne szlagiery.

Dopełnieniem tournée Teatru Żydowskiego i nowojorskiej edycji festiwalu „Singer’s New York” był występ w Konsulacie Polskim w Nowym Jorku podczas ceremonii wręczenia nagrody im. Jana Karskiego senatorowi Johnowi McCain, w którym uczestniczyła także Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

 poster-[web]

 

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014r.
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegóły

Start:
15 listopada 2014@08:00
Koniec:
20 listopada 2014@17:00
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera