Ładowanie Wydarzenia

Polecamy: Nowy spektakl w Teatrze Żydowskim z okazji rocznicy wydarzeń Marca ’68

-

W związku z obchodami 55. rocznicy Marca’68 Teatr Żydowski w Warszawie przygotował spektakl „Podróżnicy” Pawła Mossakowskiego, którego tekst zdobył wyróżnienie w finale Międzynarodowego Konkursu im. Szymona Szurmieja na Dramat Współczesny o Tematyce Żydowskiej. Spektakl wyreżyserowała Gosia Dębska.

„Podróżnicy”

Warszawa, rok 1968.

Ona ma na imię Pola. Czas spędza na nauce do matury, marzy o studiowaniu psychologii. On ma na imię Kuba. Jest typem poety – buntownika, chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Właśnie opublikowano jego pierwsze wiersze. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu „dorosłe” wakacje i wspólną przyszłość…

Jaką przyszłość ma młodzieńcze uczucie, gdy dopada je historia dziejąca się tu i teraz?

Podróżnicy to historia dwójki ludzi, których łączy miłość, a rozdziela wszystko to, co dzieje się wokół nich. Wygnani na tułaczkę po świecie i po własnych życiach, szukają siebie w krótkich spotkaniach, licząc, że tym razem odważą się wypowiedzieć to, co niewypowiedziane. Im więcej lat mija, tym trudniej odnaleźć w sobie zakochanych nastolatków, których historia rozdzieliła w 1968.

Czy uda im się odnaleźć siebie na nowo? Czy znajdą własne miejsce na świecie, gdzie będą mogli po prostu być i żyć razem. Czy odnajdą własny czas?

 

Premiera spektaklu odbędzie się 8 marca o godz. 19:00.

Link do zakupu biletów: https://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakle/podroznicy#when-we-play

 

Szczegóły

Start:
luty 27
Koniec:
marzec 30
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content