Ładowanie Wydarzenia

Nastaw się na festiwal! 27 sierpnia – 4 września 2016 r.

-

[:pl]

 

Festiwal Warszawa Singera to inicjatywa Fundacji Shalom, której celem jest przywrócenie, choć na kilka dni, atmosfery przedwojennej Warszawy. Chcemy pokazać kulturę jidysz, jej znakomitą literaturę i dorobek. Chcemy zaprezentować dzisiejszym mieszkańcom stolicy niezwykły klimat tętniącego życiem miejsca, w którym spotykali się nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Patron Festiwalu, Icchok Beszewis Singer był jednym z najznamienitszych pisarzy literatury jidysz. Jako dziennikarz używał m.in. pseudonimu Icchok Warszawski. Warszawa była dla niego miastem wyjątkowym, wielokrotnie przez niego opisywanym. Singer w swoich książkach utrwalał świat jidysz, który dziś już nie istnieje. Świat, w którym sklepikarze, szewcy, piekarze, krawcy, księgarze, przekupki, kwiaciarki, handlarki, słowem – „całe ulice mówiły po żydowsku”.

Tak prezentuje się jedno oblicze Festiwalu. A drugie? Naszym widzom prezentujemy młodych artystów, pisarzy, muzyków wraz z ich innowacyjnymi projektami. Dajemy też szansę poznania współczesnej kultury żydowskiej, zwyczajów i sposobu życia. Umożliwiamy wspólną dyskusję, wymianę wiedzy i poglądów na bieżące tematy.

Nasz Festiwal jest miejscem spotkania wszystkich tych, dla których świat jidysz jest ważnym punktem odniesienia w dzisiejszym świecie. Mamy nadzieję, że takich osób będzie coraz więcej i dzięki temu nasz program będzie się ciągle rozwijał.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej, 13. edycji Festiwalu Warszawa Singera! – W tym roku trzynastka to wyjątkowo szczęśliwa liczba!

 

image001

 

[:]

Szczegóły

Data:
5 maja 2016
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera