Ładowanie Wydarzenia

Młodzi adepci kultury żydowskiej w Katowicach

-

 

II Spotkanie z Kulturą Żydowską, czyli przegląd twórczości dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Katowic, odbyło się 1 kwietnia 2016 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach. Na spotkaniu nie zabrakło też akcentów warszawskich. Fundacja Shalom, w podziękowaniu za pracę wykonywaną na rzecz młodzieży i pamięci o naszej wspólnej historii, przekazała na ręce Marka Kaniewskiego, inicjatora katowickich spotkań z kulturą żydowską książki „Pamieć. Historia Żydów polskich przed, w czasie i po zagładzie”. Imprezę wspierał także Teatr Żydowski w Warszawie.

ksiazka

 ulotki

 

Na scenie Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” prezentowali się uczniowie katowickich szkół. Wszyscy dzielili się tym, co ich zdaniem w kulturze żydowskiej najważniejsze i warte zapamiętania – poezją, śpiewem i prozą. Na początku uroczystości menorę zapalili przewodniczący GWŻ w Katowicach Włodzimierz Kac oraz rabin Yehoshua Ellis.

katowice slider

 

Wszyscy młodzi artyści wypadli znakomicie, ale największe zainteresowanie publiczności wzbudzili uczniowie szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali fragment „Skrzypka na dachu”. Młodzi artyści otrzymali ulotki i programy tego spektaklu, który na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawy jest wystawiany od 2002 roku, a także gorące zaproszenie do odwiedzenia tego teatru.

 

Organizatorami imprezy są Zespół Szkół Zawodowych im. Romualda Mielczarskiego, Miejski Dom Kultury Koszutka oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Katowicach.

Szczegóły

Data:
1 kwietnia 2016
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera