Ładowanie Wydarzenia

„Memento” – spot animowany na Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

18 stycznia 2016 - 27 stycznia 2016

[:pl]

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z Domem Konferencji w Wannsee przygotowała krótki film animowany „Memento”. Film powstał w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, wypadającego 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – miejsca zagłady co najmniej miliona Żydów oraz około stu dwudziestu tysięcy więźniów innych narodowości.

Żyjemy w okresie, w którym pokolenie świadków Holokaustu powoli odchodzi. Szczególnie ważne jest, żeby wiedzę i pamięć o tych wydarzeniach przekazywać kolejnym generacjom. Mamy nadzieję, że film „Memento” ze swoim emocjonalnym przesłaniem będzie inspiracją do refleksji nad historią i jej konsekwencjami dla naszych społeczeństw. – napisał w swoim liście Rafał Roguski, dyrektor Instytutu Europejskiej Sieci Pamięci i Solidarności.

Zachęcamy do obejrzenia obrazu: „Memento”

Reżyserem półminutowego filmu, odwołującego się do łatwo rozpoznawalnych dla Europejczyków symboli, jest węgierski twórca Zoltán Szilágyi Varga. Film emitowany będzie w wielu europejskich kanałach telewizyjnych.

Wśród partnerów kampanii znalazły się m.in. następujące instytucje Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, berlińska Fundacja na rzecz Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Federalny Instytut Kultury i Historii Niemców w Europie Wschodniej.

[:]

Szczegóły

Start:
18 stycznia 2016@08:00
Koniec:
27 stycznia 2016@17:59
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera