Ładowanie Wydarzenia

„Gołda Tencer. Jidisze Mame” – świetne recenzje i nagroda!

30 października 2019 - 30 maja 2020@17:00

„Bezkompromisowa, pasjonująca i chwytająca za serce. Nade wszystko jednak z każdej strony tchnąca żarliwym pragnieniem ocalenia kultury swego narodu. „Jidisze mame„ to autobiografia wielkiej żydowskiej artystki Gołdy Tencer. Kobiety, która za życia stała się legendą.” – można było przeczytać z dziale Kultura Gazety Prawnej o książce „Gołda Tencer. Jidisze Mame” Gołdy Tencer i Katarzyny Przybyszewskiej-Ortonowskiej jeszcze przed jej premierą we wrześniu 2019 roku (całość recenzji na stronie Gazety Prawnej).

Izabela Mikrut w swojej recenzji na łamach Teatru dla Wszystkich (link do artykułu – tutaj) już po premierze pisała: „Bardzo apetyczna jest ta książka i to nie tylko ze względu na objętość – duży format i prawie sześćset stron to gwarancja lektury na długie godziny, nawet jeśli spora część tomu traktowana jest jak album i wypełniona zdjęciami z rodzinnych archiwów. Ale tu liczy się też styl prowadzonej narracji. Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska usuwa się w cień: mogła zostać autorką pytań czy nadającą kierunek wspomnieniom dziennikarką, jednak woli, by głos zabrała sama Gołda Tencer i przeprowadziła odbiorców przez swoje doświadczenia. To rozwiązanie sprawdza się idealnie, bo odbiorcy otrzymują zestaw wspomnień bardzo osobistych i utrzymanych w bardzo dobrze zrytmizowanej narracji. Do tego, że Gołda Tencer jest ciekawą postacią, nikogo przekonywać nie trzeba – tutaj pojawia się zbiór faktów i wrażeń przybliżających jej sylwetkę w sposób daleki od typowych pozycji biograficznych.”

Książka Gołdy Tencer i Katarzyny Przybyszewskiej-Ortonowskiej bardzo szybko zdobyła nie tylko uznanie krytyków, ale i serca czytelników – już w miesiącu premiery (wrzesień 2019) została Książka Miesiąca Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

Gratulujemy!

Szczegóły

Start:
30 października 2019@08:00
Koniec:
30 maja 2020@17:00
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera