Ładowanie Wydarzenia

Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego Fundacji Shalom

-

Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego Fundacji Shalom odbyła się 22 lutego 2006 roku o godz. 18.00.

Gościem specjalnym spotkania był Feliks Falk, reżyser filmowy i teatralny, autor scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych, także malarz i grafik, jeden z twórców „kina moralnego niepokoju”.

Częścią inauguracji DKF był pokaz filmu „Alles auf Zucker!” (Siła złego na jednego, Niemcy, 2004, reż. Dani Levy), w którego obsadzie znaleźli się: Henry Hübchen, Hannelore Elsner, Udo Samel oraz Gołda Tencer. Film jest jednym z największych sukcesów niemieckiego kina ostatnich dwóch lat – komedia biła rekordy popularności i zgarnęła sześć Niemieckich Nagród Filmowych – za rolę główną oraz za najlepszy film, scenariusz, reżyserię, kostiumy i muzykę. Gołda Tencer nominowana była za rolę drugoplanową na festiwalu „Lola” w Berlinie.

 

 

Zasady działania DKF: Pokazy filmów w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Fundacji Shalom będą organizowane 2 razy w miesiącu. Prezentować będziemy filmy o tematyce żydowskiej – zarówno dokumentalne, jak i przedwojenne filmy w języku jidysz. Projekcje filmów poprzedzone będą słowem wstępnym zaproszonych twórców filmowych, reżyserów, znawców kina. Po filmie bedzie można wziąć udział w dyskusji z zaproszonym gościem.

Wszystkich miłośników kina i filmu żydowskiego zapraszamy do udziału w projekcjach. Chętnych do współtworzenia programu zapraszamy do członkostwa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Fundacji Shalom.

Szczegóły

Data:
22 lutego 2006
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera