Ładowanie Wydarzenia

Gołda Tencer na finale akcji „Zostań Mikołajem” w Zgierzu

-

[:pl]

Finał akcji „Zostań Mikołajem”, organizowanej już po raz piąty dla ponad 160 chorych i niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu, to spotkanie wigilijne z muzyką i artystami. To także miejsce i czas, podczas którego ludzie o gorącym i otwartym sercu dzielą się tym co dobre z dzieciakami z ośrodka.

Ośrodek to przedszkole i szkoła połączone z internatem. A jego mieszkańcy to sieroty, dzieciaki z rodzin patologicznych lub oddawane przez rodziców dzieci „niechciane”. Mieszkają w ośrodku cały rok. Wiele z nich na święta wraca do swoich domów, ale wiele zostaje w internacie. Niektóre z nich nigdy wcześniej nie dostały w prezencie nic na gwiazdkę.

Co roku podczas finału akcji występują znani artyści. Dzięki temu udało się zmobilizować lokalną społeczność do pomocy nie tylko na święta i wyremontować budynki internatu i szkołę. Wśród mikołajów spełniających marzenia chorych dzieci i występujących artystów znaleźli się m.in.: Kayah, Smolik, Anna Maria Jopek, Antek Smykiewicz z zespołem Ściana Wschodnia, Blue Cafe i wielu, wielu innych.

W tegorocznym koncercie, który odbył się 18 grudnia 2015, wystąpiła Gołda Tencer, która zaśpiewała m.in. w towarzystwie Sióstr Rajfer i przy akompaniamencie Teresy Wrońskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

 

fot. Aleksander Krawczuk

[:]

Szczegóły

Data:
18 grudnia 2015
Wydarzenie Categories:
, , ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera