Ładowanie Wydarzenia

Festiwal Ziemniaka BULBES

-

Proza na talerzu, czy punkt wyjścia do refleksji o dynamice polsko-żydowskich relacji kulturowych? Przekonajmy się podczas interdyscyplinarnego Festiwalu Ziemniaka BULBES, który odbędzie się w Centrum Kultury Jidysz w dniach 21-23 października 2022.

W programie m.in.: ziemniaczane warsztaty kulinarne, wspólne śpiewanie w jidysz, warzywny koncert, wykopkowe słuchowisko, ziemniak a poezja żydowska i… wiele innych!

Szczegóły w PROGRAMIE – TUTAJ

BULBES to międzykulturowe wydarzenia – literackie, kulinarne i artystyczne, których motywem przewodnim jest ziemniak (w języku jidysz „bulbe”). To warzywo, znane w Polsce od ponad 300 lat, łączy w sobie cechy szlachetne i pospolite. Ziemniak to tradycyjny element zarówno w kuchni polskiej, jak i żydowskiej. Podczas Festiwalu zaprezentujemy ziemniaka z różnych perspektyw i pokażemy przenikanie się tradycji, między innymi kulinarnych. Różnorodny program wydarzeń kierujemy do wszystkich grup wiekowych – chcemy, aby nasz Festiwal stał się przestrzenią spotkań pokoleń i kultur. Do współpracy zaprosiliśmy kucharzy, artystów, badaczy i animatorów, których działania posłużą wspieraniu naszej misji, jaką jest upowszechnianie języka i kultury Żydów aszkenazyjskich!
 
W najbliższych dniach koniecznie śledźcie facebookowe profile Fundacji Shalom i Centrum Kultury Jidysz, aby dowiedzieć się co dla Was przygotowaliśmy!
 

Organizator: Fundacja Shalom

 

Program współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Szczegóły

Start:
7 października 2022
Koniec:
30 listopada 2022
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content