Ładowanie Wydarzenia

« All Events

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
ponwtośroczwpiąsobnie
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
NEWSLETTER
Piknik Rodzinny_MagdaStarowieyska
INFO
DODANE 2017/08/29

Dziecięca Warszawa Singera

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.

Zapraszamy rodziny na warsztaty plastyczne „Arka Noego”. Prowadząca Hanna Kossowska podejmie temat biblijnego Potopu i zalecenia Haszem, czyli Boga. Dzieci z plasteliny i modeliny stworzą zwierzęta, które Noe miał zabrać na pokład Arki, aby wypełnić boskie przykazanie.

W wyjątkowym, powstałym z inicjatywy Gołdy Tencer Centrum Kultury Jidysz, odbędzie się dzień otwarty w ramach Festiwalu. Zorganizowane zostaną pokazowe lekcje języka hebrajskiego i jidysz, warsztaty piosenki jidysz, a dla dzieci w wieku 3-8 lat warsztaty wokół opowiadań Isaaca Singera „Zwierzyniec Pana Singera” prowadzone przez animatorki z Fundacji MaMa.

„Bajki żydowskie” to wspólne czytanie i warsztaty plastyczne na podstawie wybranej bajki, które poprowadzi pisarka i publicystka Bella Szwarcman-Czarnota w Księgarni Boobook. Baśnie żydowskie opowiadają przeważnie o dążeniu do celu i pokonywaniu licznych trudności w drodze do niego.

W programie znajdzie się również rodzinny piknik na tarasie Menory InfoPunktu., podczas którego w ramach warsztatów dla małych majsterkowiczów powstaną pamiątki inspirowane żydowską tradycją i kulturą. Spotkanie będzie także okazją do wspólnych gier i zabaw.

Dla rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat Muzeum Polin przygotowało warsztaty „Nocne podchody”. Na zakończenie wakacji najodważniejsi będą mieli okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN. Odkryjemy muzeum na nowo z latarkami w rękach.

27.08.nocne podchody_fot. Magda Starowieyska

Wakacje to najlepszy czas na gry i zabawy, i to one są naszym motywem przewodnim przez całe lato. Podczas Festiwalu zaproponujemy najmłodszym naukę poprzez zabawę – poznają historię Żydów, ich kulturę i historię w przyjemny i atrakcyjny sposób. Festiwal to świetny pomysł na rodzinne spędzenie końcówki wakacji!

 

Więcej: www.festiwalsingera.pl oraz www.facebook.com/FestiwalSingera

 

Fot. Magda Starowieyska/ Muzeum POLIN

edukacja · festiwal · kultura · slider