Ładowanie Wydarzenia

Centrum Kultury Jidysz: Zapraszamy do Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego ONLINE

luty 28 - luty 28

Do 28 lutego 2022 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc trwają zapisy na semestr letni Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego w Centrum Kultury Jidysz.

Temat przewodni semestru letniego 2021/2022: POSTHUMANIZM

Początek semestru:  2 marca 2022

Wykłady odbywają się w formule online za pośrednictwem platformy ZOOM w środy w godzinach 17.30-20.30

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie!

Zajęcia odbywają się pod patronatem rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci UW regularnie uczęszczający na zajęcia po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Informacje o opłatach i więcej informacji nt. zajęć z nowego semestru TUTAJ.

 

Żydowski Uniwersytet Otwarty to interdyscyplinarne zajęcia z kultury żydowskiej, obejmujące wykłady i warsztaty skierowane do wszystkich, którzy zainteresowani są historią i kulturą żydowską i chcieliby pogłębić swoją wiedzę w zakresie filozofii, teatru, literatury czy sztuk wizualnych. Zajęcia prowadzone są już od ponad 10 lat przez wybitnych specjalistów z całej Polski i zza granicy, a grono współpracujących z nami wykładowców staramy się regularnie poszerzać. Wśród nich znaleźli się już m.in: dr hab. Adam Lipszyc (PAN), prof. Jacek Leociak (PAN), dr hab. Roma Sendyka (UJ) , dr hab. Agata Bielik (Uniwersytet w Nottingham), prof. Paweł Śpiewak (UW), dr Elżbieta Janicka (PAN), dr Natalia Krynicka (Sorbona), prof. Hanna Zaremska (PAN), prof. dr hab. Wojciech Burszta (Uniwersytet SWPS), dr Joanna Ostrowska. Na zajęcia składa się kilka bloków tematycznych prowadzonych przez różnych wykładowców  i skupionych wokół tematu przewodniego, który zmieniamy co semestr. 

Takich zajęć nie oferuje żadna warszawska uczelnia!

Szczegóły

Data:
luty 28
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera