ANNA JAGIELSKA-RIVEIRO

Wybitna wokalistka, kantorka, trenerka głosu, gitarzystka i multiinstrumentalistka oraz producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech.

Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska. Artystka wykonuje pieśni sefardyjskie, jidisz oraz pieśni hebrajskie, w tym liturgiczne. Śpiewa też jako kantorka-solistka. Jako pierwsza w Polsce kobieta-kantor prowadzi od paru lat Wielkie Święta (Rosz Haszana i Jom Kippur) w synagodze reformowanej w Warszawie. Śpiewała też jako kantorka w Izraelu.

Anna Riveiro uważana jest za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” (eSefarad.com) a jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem. W jej bogatej dyskografii znajduje się m.in. kilka płyt z pieśniami sefardyjskimi nagranymi z różnym instrumentarium i w odmiennych stylach.

Artystka dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych. W 2018 wraz z pianistką Anną Hajduk nagrała płytę: „AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Najpiękniejsze pieśni hebrajskie na Wielkie Święta i Szabat”. Obok działalności koncertowej prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu „online”, stosując autorską metodę nauczania, w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES.

Więcej o twórczości Anny Riveiro: www.annariveiro.com

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content